ההבדל בין שילוח מקומי לבין שילוח בינלאומי

על אף היכולת להעביר מידע באמצעות הרשת, הרי שעודנה מערכת ההפצה נסמכת גם על שילוח של פריטים ומידע החל ממסמכים ועד כמובן לסחורות שמוכרחות להיות משונעות באמצעים פיזיים לרבות משאיות, שינוע ימי ואווירי.

בהיבט זה הרי שישנם שני סוגים עיקריים של שילוח: שילוח מקומי ושילוח בינלאומי. כל אחד מהם נדרש בהתאם לצרכים שונים העולים מצד עסקים ועד ליחידים פרטיי. ולהלן נבקש להסביר את ההבדלים המרכזיים בין השילוח המקומי לשילוח הבינלאומי.

שילוח מקומי

שילוח מקומי זהו תחום העיסוק המרכזי שלנו, והוא מתייחס להעברת סחורות או שירותים בתוך גבולות המדינה.

דוגמאות לשילוח מקומי כוללות משלוח של חבילות בתוך עיר או בין ערים באותה מדינה והדבר יכלול מסמכים חשובים שאינם יכולים להיות מוצגים לכלל, שיקים או כסף מזומן ועד לפריטים למשל שאותם רכשנו בחנות מסוימת בארץ או פריט שהגיע מחו"ל ועתה ממתין במרכז המשלוחים עד להגעה לבית הלקוח/ה.

שילוח מקומי בדרך כלל מהיר יותר מאשר שילוח בינלאומי, לעיתים קרובות ניתן לספק את המוצר בתוך ימים ספורים, ובחלק מן המקרים ניתן לקבל שירות אף באותו היום.

עלויות שילוח מקומי מטבע הדברים הן נמוכות יותר מאשר שילוח בינלאומי בשל המרחק הקצר יותר והדרישות הפחותות שקיימות הן מבחינת לוגיסטיקה והן מבחינת ביורוקרטיה. שילוח מקומי אינו דורש טיפול במכס או עמידה בתקנות בינלאומיות, מה שמפשט את התהליך.

שילוח בינלאומי

שילוח בינלאומי מתייחס להעברת סחורות בין מדינות. זה כולל משלוחים באוויר, בים וביבשה אם כי בישראל השילוח הבינלאומי היבשתי הוא מועט הרבה יותר, זאת מסיבות גיאופוליטיות.

השילוח הבינלאומי מקנה גישה לשווקים גלובליים, והוא מאפשר לעסקים להגיע לשווקים חדשים ולהרחיב את בסיס הלקוחות שלהם ברחבי העולם.

השילוח הבינלאומי מאפשר לנו לקבל את הסחורות ארצה או לחילופין לשלח אותן ליעדים בחו"ל. הוא מקנה נוכחות בשווקים שונים, וכך גם מטבעו שהוא מתאפיין בעלות גבוהה יותר זאת ביחס לשילוח המקומי.

אל לנו רק לחשב עלויות כגון זמן, עלויות הדלק, ביטוח, ומיסים, ויש גם לקחת בחשבון את כל העיסוק המרכזי בביורוקרטיה ההתנהלות אל מול המכסים והרשויות באשר לתחיקות והתקנות המקומיות. שילוח שכזה כרוך בטיפול במכס, תקנות יבוא ויצוא, ולעיתים קרובות דורש טיפול בניירת מורכבת.

האם חברות שילוח מקומיות עוסקות בשילוח בינלאומי?

שני סוגי השילוח מציבים אתגרים לוגיסטיים שונים, וכך גם ששני השירותים ניתנים על-ידי חברות מסוגים שונים.

שילוח מקומי דורש ניהול יעיל של ציי רכב ומעקב אחרי משלוחים, הוא יכול להתבצע על-ידי חברות שליחויות המתמחות בתחום ושמתחזקות סד"כ נרחב של שליחים ברחבי הארץ. זאת בעוד ששילוח בינלאומי דורש תיאום בין סוכנים בינלאומיים, עמידה בתקנות מכס, והבנת מדיניות יבוא ויצוא במדינות שונות. זהו תחום המצריך בקיאות שונה לחלוטין והיא נסמכת על הכשרות מקצועיות הנדרשות לצורך העיסוק בייבוא וייצוא.

Picture of משלוח מהיר
משלוח מהיר

אנחנו בחברת משלוח מהיר נותנים שירותי משלוחים לכל חלקי הארץ 24/7 במיוחד בשבילכם!
חברתנו שמה דגש על זמני אספקה בזמן ללא פשרות תוך מתן שירות ויחס אדיב ומחירים נוחים לכל כיס!

אספקה בזמן
משלוחן מנוסה
מחירים נוחים
20 שנות ניסיון
אתם ממליצים:
יהודית כץ
יהודית כץ
קרא עוד
"היה מצוין! הגיעו מהר כמתוכנן" "
דוד עמית
דוד עמית
קרא עוד
"הייתי מרוצה מאוד, היה מצויין ממש! שירות אדיב ומעולה, עמידה מדוייקת בלוחות זמנים ושירותיות מעולה."
יוליה פיסחוב
יוליה פיסחוב
קרא עוד
"הם היו מהירים מאוד תיקתקו לי את המשלוח, סה"כ מרוצה"
ולדימיר קובלוב
ולדימיר קובלוב
קרא עוד
"היה מעולה! הגיעו בזמן, הביאו את כל מה שסוכם מראש ובמחיר הוגן."
שמרית עמיקם
שמרית עמיקם
קרא עוד
"צוות של מקצוענים, הגיעו במהירות וגם עשו לי מחיר נוח"
דליה פרץ
דליה פרץ
קרא עוד
"הם ממש סבבה, תמיד שאני צריכה שליחות מרימה טלפון והם מתייצבים תוך שעה אצלי, מעולים"
Previous
הבא
שתפו לחברים את הדף!
פייסבוק
ווצאפ