העתיד של ענף השליחויות: מהיר יותר, ירוק יותר, בטוח יותר

אנחנו אמנם נמצאים בעיצומה של המהפכה הדיגיטלית, אבל גם כשלכאורה כל מה שאנחנו צריכים נמצא בתוך מערכות מחשב ועובר ממקום למקום דרך האינטרנט, עדיין יש ביקוש נרחב לשליחויות פיזיות. בין השאר בני אדם מעבירים מסמכים משפטיים משמעותיים, חבילות, גם פריטים גדולים יותר כמו רהיטים ומכשירי חשמל ועוד ועוד. כמו כל העולם, גם ענף השליחויות וההובלות משתנה וצפוי להשתנות עוד, וכאן בעמוד תמצאו תחזית לעתיד של התחום.

התכנון החכם שמקצר את זמן השליחות או ההובלה

השינוי הבולט הראשון, שניתן להבחין בו כבר כיום, הוא קיצור משך הזמן ממועד הזמנת השירות ועד שהשליחות נמסרת ביעד. כל חברה מקצועית ורצינית שמספקת שירותי שליחויות או שירותי הובלה מקצועיים יודעת לעבוד עם מערכות מתקדמות. מערכות אלה בונות תוכניות עבודה יומיות חכמות ויעילות לכל מי שמעביר מסמכים או פריטים ממקום למקום, ולכן ניתן להשלים את כל המשימות במינימום זמן. 

בעתיד צפויים להשתלב במערכות הנ"ל גם אלמנטים של בינה מלאכותית, שיהפכו את התכנון לעוד יותר מדויק, ולכן עוד יותר יעיל. השינוי יוביל לקיצור נוסף של פרק הזמן לביצוע כל שליחות, וכשאפשר לעבוד במקסימום יעילות גם המחירים באופן טבעי הופכים לנמוכים יותר.

חיסכון משמעותי בכוח אדם והוזלת העלויות

שינוי נוסף שגם הוא מתרחש בהווה ויואץ בעתיד הוא שילוב רובוטים, או אם תרצו מכונות מסוגים שונים שיבצעו עבורנו משימות שונות. במחסני הסחורות ובמרכזים הלוגיסטיים כבר אפשר למצוא מערכות כאלה שמבצעות חלק ניכר מהמיון, הארגון וההעמסה, ובכך חוסכות בכוח אדם. גם החיסכון הזה בא לידי ביטוי כמובן בכסף, מפני שרובוט יכול לעבוד הרבה יותר שעות, עם תפוקה הרבה יותר גבוהה, ולאחר ההשקעה הראשונית בו עלות החזקתו אפסית.

בעתיד יצטרפו אל הרובוטים האלה, כך נראה, גם מכוניות אוטונומיות שיקלו על הביצוע בפועל של כל שליחות. בהחלט ייתכן שגם נראה רובוטים בשליחות חברת הובלות: גם אם היום זה אולי נראה כמו מדע בדיוני, יש סיכוי סביר שעוד נחזה בסצנה שבה מובילים שאינם בשר ודם מעמיסים משאית בעלת יכולות אוטונומיות עם תכולת דירה שלמה, כולל המקרר, מכונת הכביסה, הספות ועוד ועוד.

עוד אופציה היא רחפנים קטנים וחכמים שיוכלו לבצע שליחויות לאזורים מרוחקים, בזמן קצר בהרבה בהשוואה להיום, ובעלות נמוכה יותר.

חוויית לקוח משודרגת

כשאדם מזמין שליחות חשובה, הוא רוצה לדעת בוודאות שהיא תגיע, היכולת לדעת בכל רגע נתון היכן נמצאים המסמך החשוב או החבילה תורמת רבות לשקט הנפשי ולאיכות השירות. גם המוביל המקצועי ביותר לא יכול כמובן לעדכן כל לקוח בכל דקה, אבל כשנטמיע את האינטרנט של הדברים בכל דבר – שינוי שגם הוא נמצא מעבר לפינה – כל לקוח יוכל להתעדכן בעצמו בכל רגע ורגע, ברמת דיוק מקסימלית. בזכות ה-Internet of Things המשלוחים יהיו גם בטוחים יותר, כך שמדובר בתועלת כפולה ומכופלת.

מקסימום ידידותיות לסביבה

הטכנולוגיות החדשניות שצפויות כאמור להוביל לשיפור דרמטי בתחום המשלוחים וההובלות משתלמות מכל הבחינות: קודם כל, הלקוחות יזכו לשירות טוב יותר, במחירים אטרקטיביים יותר. חברות השליחויות יחסכו בעלויות התפעול השונות ולכן גם הן יוכלו להרוויח יותר ולספק שירות למספר רב יותר של לקוחות בכל רגע נתון.

המרוויח השלישי הוא כדור הארץ, וליתר דיוק המין האנושי: כל הטכנולוגיות הנ"ל יפחיתו את טביעת הרגל האקולוגית של מערך השינוע של מסמכים, חבילות, סחורות או כל תכולה אחרת, וזאת מבלי לצמצם את חופש הפעולה שלנו. ככל שנצמצם את זיהום האוויר, כך תשתפר איכות החיים מכל הבחינות.

המאמר באדיבות חברת הובלות 100: https://www.a100.co.il

Picture of משלוח מהיר
משלוח מהיר

אנחנו בחברת משלוח מהיר נותנים שירותי משלוחים לכל חלקי הארץ 24/7 במיוחד בשבילכם!
חברתנו שמה דגש על זמני אספקה בזמן ללא פשרות תוך מתן שירות ויחס אדיב ומחירים נוחים לכל כיס!

אספקה בזמן
משלוחן מנוסה
מחירים נוחים
20 שנות ניסיון
אתם ממליצים:
יהודית כץ
יהודית כץ
קרא עוד
"היה מצוין! הגיעו מהר כמתוכנן" "
דוד עמית
דוד עמית
קרא עוד
"הייתי מרוצה מאוד, היה מצויין ממש! שירות אדיב ומעולה, עמידה מדוייקת בלוחות זמנים ושירותיות מעולה."
יוליה פיסחוב
יוליה פיסחוב
קרא עוד
"הם היו מהירים מאוד תיקתקו לי את המשלוח, סה"כ מרוצה"
ולדימיר קובלוב
ולדימיר קובלוב
קרא עוד
"היה מעולה! הגיעו בזמן, הביאו את כל מה שסוכם מראש ובמחיר הוגן."
שמרית עמיקם
שמרית עמיקם
קרא עוד
"צוות של מקצוענים, הגיעו במהירות וגם עשו לי מחיר נוח"
דליה פרץ
דליה פרץ
קרא עוד
"הם ממש סבבה, תמיד שאני צריכה שליחות מרימה טלפון והם מתייצבים תוך שעה אצלי, מעולים"
הקודם
הבא
שתפו לחברים את הדף!
פייסבוק
ווצאפ